КОНКУРС – Додирнимо ужички Стари град

Народна библиотека Ужице расписала је конкурс за израду тактилне макете ужичког Старог града чија је сврха да особе са оштећењем вида могу упознати лепоту овог знаменитог здања. Право учешћа на конкурсу „Додирнимо ужички Стари град“ имају ученици ужичких основних и средњих школа и за најбоље радова обезбеђене су награде.

Радови се категоришу према узрасту од I до IV разреда и V до VIII разреда основне школе, као и од I до IV разреда средње школе. а жири ће, из сваке од ових, изабрати по три најбоља рада. Радови морају бити урађени самостално, а материјал бирају сами ученици према својим афинитетима, тако да су дозвољени камен, дрво, глина, пластика, пластелин и сви други материјали од којих се може обликовати конкурсом задати објекат.
Један аутор може конкурисати са највише два рада.
Крајњи рок за предају радова је 1. децембар , а радови се неће враћати.
Конкурс „Додирнимо ужички Стари град“ спроводи се у оквиру пројекта „Инклузивна култура“ коју је подржало Министарство културе и информисања Републике Србије.
Додатне информације везане за конкурс могу се добити путем телефона на бројеве:
031/ 54-578 и 062/882-7369.

Званичан плакат конкурса „Додирнимо ужички Стари град”