Успех ученика Уметничке школе на конкурсу Мини рестАРТ 2019/2020

Како наводе огранизатори, на 2. Међународни дечји ликовни конкурс Мини рестАРТ „Скривени свет буба и инсеката“ одазвали су се учесници из 30 држава од 4 до 18 година старости. На конкурс је пристигло 8844 рада, 4715 радова домаћих аутора и 4129 радова аутора из иностранства. Велики број радова и одличних ликовних остварења говори да је тема конкурса била инспиративна за стваралаштво.

Наша школа је заступљена са 5 радова:

Валерија Момот IV2 – ментор Јелена Гускић Петровић

Кристина Туцовић II2 – ментор Маријана Тодоровић

Софија Станић II2 – ментор Маријана Тодоровић

Јована Џелебџић II2 – ментор Славко Луковић

Ученица Валерија Момот је добитица посебне похвале у V категорији Уметничких школа. (*У прилогу су радови похваљене ученице Валерије Мамот.)

Честитамо ученицима, менторима и одељенским старешинама на постигнутом успеху.

Због увођења ванредног стања у спречавању ширења епидемије коронавируса, планирана завршна изложба у Великој Плани, предвиђена за април, се одлаже. Накнадни термин условљен је даљим развојем новонастале ситуације. Уколико све потраје до периода после лета, све дипломе и похвале биће прослеђене награђенима електронском поштом у форми JPG документа.