Ученици Уметничке школе и ове године мећу награђеним на Ликовном конкурсу КСС

Коло српских сестара из Ужица организовало је и ове године, поводом Материца, 18. Литерарни и 3. Ликовни конкурс на тему “Мајка”. На Литераном конкурсу прво место припало је Мињи Лазић из Ужичке гимназије, а на Ликовном по оцени жирија најбољи је био рад Сретена Стаменића из Уметничке школе. Од ученика Уметничке школе похвала је припала ученици Наталији Лончар, док је посебна награда за фотографију додељена Нини Цвијовић.

Више информација о детаљима Ликовног конкурса можете прочитати у приспелом допису:

Ликовни конкурс Кола СС

Тема:

1. Мајка
  2. Надежда Петровић

Жири у саставу:

1. Председник жирија – Анђелија Благојевић, сликар и чланица Кола СС
  2. Нада Цветић, мастер графике ликовних уметности, наставник ликовног у ОШ „Слободан Секулић”
  3. Маријана Кираљ, дипломирани примењени и мастер уметник примењеног сликарства

Награде :

1. НАГРАДА – Сретен Стаменић, II2 (акварел), конзерватор културних добара, Уметничка школа , ментор: мр Јелена Гускић Петровић
  2. НАГРАДА – Борко Тошић, III год. (цртеж), Техничка школа
  3. НАГРАДА – Александра Милојковић, III 4, (пастел) Ужичка гимназија, ментор: Биљана Спаловић

Похвале:

– Наталија Лончар II2 (акварел), конзерватор културних добара, Уметничка школа, ментор: мр Јелена Гускић – Петровић

– Сара Танасковић II сбо, (цртеж), Економска школа, ментор: Драган Вићентић

– Христина Симеуновић III Ф1 (цртеж), ТШ „Радоје Љубичић”, ментор: Биљана Милојевић

Посебна похвала за фотографије: Нина Цвијовић III2, ликовни техничар, Уметничка школа, ментор: др  Јелена Луковић.

Честитамо!

Изјаве чланова жирија:

Нада Цветић: За радове мој је јак утисак да су овога пута били награђени седам величанствених. Одлични радови младих, озбиљни радови, амбициозни и смели. Ученици показују љубав и постојаност своје жеље да учествују на овом конкурсу. И труде се да буду сваке године све бољи. И бољи су.Те младе људе треба неговати. Заступљене су скоро све средње школе, тако да су и награђени из Уметничке, Техничке, Гимназије, Економске и ТШ Радоје Љубучић. Жири ради савесно и без предрасуда, складно и сјајно. И поред тренутне ситуације све се лепо сложило.

Маријана Кираљ: Естетском анализом радова приметила сам изражену аутентичност у изразу ученика, различита идејна решења и потпуну слободу стварања која описује задату тему, као и употребу различитих медија, и први пут фотографије. Веома су изражене ликовне способности код свих ученика, представљају идивидуална решења задате теме, јединствена и потпуно слободна.

Организатор Ликовног конкурса у име Кола СС Јелена Гускић Петровић, професорка Уметничке школе и чланица Кола СС.

О конкурсу су писали и локални медији. Текст можете прочитати на линку испод:

KOLO SRPSKIH SESTARA POVODOM MATERICA Nagradilo najbolje radove užičkih učenika